Aktualności


Zakończenie projektu Młodzi kreatywni

Wraz z dniem 31 lipca 2014 roku, uczniowie Technikum Weterynarii zakończyli cykl zajęć wchodzących w skład działań projektu Młodzi kreatywni, którego koordynacją logistyczną zarządzał pan Robert Laskowski. Projekt, w swoim założeniu obejmował realizację różnych form aktywności młodzieży w obszarze przygotowującym do zawodu weterynarza. Między innymi był to kurs hipoterapii, gromera, inseminacji zwierząt oraz zajęcia z zakresu diagnostyki chorób serca u zwierząt. Uczniowie, przez cały okres trwania Projektu, tzn. od listopada 2012 do lipca 2014 roku, zdobywali wiedzę z języka angielskiego (zawodowego), filologii klasycznej oraz chemii w zakresie rozszerzonym. Uczestniczyli również w praktykach zawodowych w gospodarstwach rolnych i weterynaryjnych w celu wykorzystania i pogłębienia praktycznych umiejętności w oparciu o zdobytą wiedzę. Uczestnicy Projektu skorzystali też z usług poradnictwa w zakresie kariery edukacyjnej i zawodowej uwzględniającej m.in. elementy doradztwa dziedzinie prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Z całą pewnością, realizację Projektu ułatwiło wsparcie projektodawcy Europejskiego Funduszu Społecznego. Pomoc ta niewątpliwie przyczyni się do podniesienia jakości oferty edukacyjnej Technikum Weterynarii, podniesienia zdolności uczniów do przyszłego zatrudnienia i świadczenia przez nich usług wysokiej jakości.
Z uwagi na okres wakacyjny, uroczyste zakończenie projektu wraz z wręczeniem uczniom certyfikatów odbędzie się we wrześniu 2014r.
Wysłano 25 Sierpnia 2014

Kolejny etap projektu zakończony

W ramach projektu Młodzi kreatywni uczniowie Technikum Weterynarii, którzy byli zakwalifikowani do grupy III wraz z końcem kwietnia 2014r. zakończyli ostatni etap projektu weterynaryjnego. Wszyscy uczestnicy Projektu otrzymali certyfikaty m.in. instruktora hipoterapii, które w przyszłości zamierzają spożytkować ku uciesze dzieci niepełnosprawnych. Tymczasem kolejna grupa uczniów, wchodząca w skład grupy I i II dnia 29 czerwca 2014r. wyjechała na kurs hipoterapii do ośrodka Ekwador w Nowej Dąbrowie. W ten sposób uczniowie będą mogli połączyć przyjemne z pożytecznym. Wyjazd ten jest szczególnie ważny dla naszych najbardziej zakręconych weterynarzy i pasjonatów koni. Mamy nadzieję, że ich oczekiwania zostaną spełnione i wrócą pełni nowych umiejętności oraz niezapomnianych wrażeń.
Wysłano 01 Lipca 2014

Bezpłatne badania zwierząt w gabinecie "Tygrysek"

W ramach Dnia Otwartej Szkoły uczniowie Technikum Weterynarii postanowili zrobić prezent słupskim pupilom. Darmowe badania serca oraz zabiegi pielęgnacyjne zwierząt przeprowadzą uczniowie TW pod kierunkiem lekarza weterynarii, pani Izabeli Stanek w gabinecie weterynaryjnym "Tygrysek" mieszczącym się w Słupsku, przy ul. Westerplatte 20. Zapraszamy wszystkich chętnych.

tygrysek.jpg
Wysłano 14 Maja 2014

<< Poprzednia 1 2 3 4 Następna >>