Aktualności


Kurs hipoterapii

W ramach projektu weterynaryjnego „Młodzi kreatywni” uczniowie grup III i IV Technikum Weterynarii pracowicie spędzili część wakacji, gdyż od 29 czerwca do 14 lipca uczestniczyli w kursie hipoterapii w ośrodku „Ekwador” znajdującym się w Nowej Dąbrowie w okolicach Olsztyna. Uczniowie zajmowali się nie tylko jazdą konną, ale przede wszystkim pracą w stajni, która nie należy do najprzyjemniejszych. Jednak dla pasjonatów tych pięknych i jakże dostojnych zwierząt było to nie lada wyzwanie. Kursanci codziennie uczestniczyli w wykładach i praktykach związanych z hipoterapią. Przeprowadzili również olimpiadę dla dzieci z zespołem Downa oraz autyzmem. Olimpiada miała charakter teoretyczny i praktyczny i miała na celu rehabilitację dzieci niepełnosprawnych. Jak wiadomo, konie pełnią tu funkcję współterapeuty i kontakt chorego dziecka z tymi zwierzętami wzmacnia poczucie wartości oraz uczy samodzielności. Dlatego wartość zajęć hipoterapeutycznych jest ogromna. Docenili to nasi uczniowie, sumiennie wykonując wszystkie polecenia wykładowców i specjalistów prowadzących kurs; lekarzy weterynarii, rehabilitantów, fizjoterapeutów, stajennych i mistrzów sztuki jeździeckiej. Kurs zakończył się egzaminem, który nasi uczniowie zdali celująco. Zapraszamy do fotogalerii.
Wysłano 21 Sierpnia 2013

Projekt weterynaryjny "Młodzi kreatywni"

Uczniowie wszystkich klas Technikum Wetrerynarii kontynuują zajęcia w ramach projektu "MŁodzi kreatywni". Klasy 3TW i 4TW ukończyły kursy unasienniania bydła i świń, a klasy 2TW i 4TW - kurs gromera. Udział naszych uczniów w zadaniach projektu jest znaczącym punktem praktycznego doświadczenia na drodze do wykonywania przyszłego zawodu weterynarza. Oprócz zajęć praktycznych, uczniowie uczestniczą w lekcjach angielskiego i łaciny, gdzie mogą zapoznać się z fachową termionologią dotyczącą wszelkich dziedzin pracy ze zwierzętami. Nasi zapaleni "weterynarze" cylkicznie uczęszczają na praktyki do oddziałów medycyny weterynaryjnej, ucząc się od dyplomowanych lekarzy zwierząt. Pomocną dłonią w tym zakresie służy pani Izabela Stanek. To w jej gabinecie uczestnicy projektu z powodzeniem wykonują proste zabiegi i badania, jak np. RTG czy USG zwierząt. Uczniowie chętnie pomagają przy pracy ze zwierzętami, mając świadomość, że oprócz wiedzy teoretycznej bardzo ważną jest praktyka zawodowa. Następnym planowanym działaniem w ramach projektu "Młodzi kratywni" są zajęcia w "Fundacji Nadzieja" oraz jest kurs hipoterapii, którego uczniowie nie mogą się doczekać... wink
Wysłano 25 Kwietnia 2013

Umowa o współpracy dydaktycznej

Z przyjemnością informujemy, że dnia 10 kwietnia 2013 r. podpisaliśmy umowę o współpracy dydaktycznej z Fundacją dla Dzieci Niepełnosprawnych "Nadzieja".
Wysłano 17 Kwietnia 2013

<< Poprzednia 1 2 3 4 Następna >>